Web Analytics Made Easy - Statcounter

خبرگزاری آریا-39 مستند در سومین روز از برگزاری شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» نمایش داده می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری آریا، امروز سه‌شنبه22 آذرماه، هفت سالن پردیس سینمایی ملت با اکران آثار راه‌یافته به شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، میزبان علاقه‌مندان سینمای مستند است:
سالن شماره یک ملت از ساعت 14 تا 16 میزبان اکران فیلم‌های «دیواره‌های مرز» به کارگردانی فاطمه مرزبانی و «عزیز» به کارگردانی مهدیه سادات محورجعفریدر بخش «نیمه‌بلند» مسابقه ملی، ساعت 16 تا 18 فیلم «پیله ابریشم» به کارگردانی محسن آقایی در بخش «بلند» مسابقه ملی، ساعت 18 تا 20 اکران فیلم «اپی بین مرگ و زندگی» به کارگردانی مهدی سالکی در بخش «بلند» مسابقه ملی و بین‌الملل، ساعت 20 تا 22 اکران فیلم «غیر مسکونی» به کارگردانی مسعود زارعیان در بخش «بلند» مسابقه ملی و بین‌الملل خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!


سالن شماره 2 از ساعت 14 تا 22 در چهار سانس میزبان اکران فیلم‌های مستند شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» خواهد بود. در سالن شماره 2 از ساعت 14 تا 16، 2 فیلم «مازیار آل داوود» به کارگردانی بهنام نجم‌الدین و «هپکوتیزم» به کارگردانی سعید ساروقی در بخش «خارج از مسابقه» روی پرده می‌روند. همچنین سالن شماره 2 ساعت 16 تا 18 میزبان سه فیلم «ماهر» به کارگردانی محمد سلیمی‌راد، «آت اوغلان» اثر هادی شریعتی، «رضایت مادر» ساخته امین لطفی شپهر در بخش «کوتاه» مسابقه ملی است.
سالن شماره 3 ملت از ساعت 14 تا 16 چهار فیلم «دیروز، امروز، فردا» اثر آورهان دده، محصول مشترک کشور‌های ترکیه، لبنان، سوریه و سودان، «یوستاپیا» اثر دنیسا پاروبکوا، محصول کشور اسلواکی، «مدار چهل و پنجم» اثر لارنس ابوحمدان، محصول کشور عمان و فیلم «و سپس دریا را سوزاندند» اثر ماجد الرحیمی، محصول کشور قطر که در بخش «کوتاه» مسابقه بین‌الملل حضور دارند، روی پرده می‌روند.
همچنین سالن شماره سه از ساعت 16 تا 18 میزبان اکران فیلم «اسپانک» به کارگردانی محمدرضا خوش‌فرمان در بخش «نیمه‌بلند» مسابقه ملی و بین‌الملل، ساعت 18 تا 20 سه فیلم «یک قایق روی دریا» به کارگردانیآرمان قلی‌پور دشتکی، «ماراتن به سوی خط باریک قرمز» اثر کتایون جهانگیری و «سامورایی‌ها در کردستان» ساخته مصعب عباسی، سرکوت نیکدلدر بخش «کوتاه» مسابقه ملی خواهد بود. ساعت 20 تا 22 نیز 2 فیلم «آنجلینا» ساخته رضا دانش‌پژوه و «پیرطاهر» اثر حامد قاسمی روی پرده این سالن خواهند رفت؛ و در پایان سالن شماره چهار میزبان چهار فیلم خارجی خواهد بود که از ساعت 14 تا 16 فیلم «تکه‌هایی از بهشت» اثر عدنان برکه، محصول مشترک مراکش و فرانسه در بخش «نمایش ویژه»، از ساعت 16 تا 18 مستند «طلوع آرورا» اثر اینا ساهاکیان، محصول مشترک کشور‌های ارمنستان، آلمان و لیتوانی در بخش «نمایش ویژه»، از ساعت 18 تا 20 مستند‌های «موج فراگیر» اثر سیمونه پیزی، محصول کشور ایتالیا و «خواکین پسرعموی من» اثر لوسیانو گیاردینو، محصول کشور آرژانتین در بخش «نیمه‌بلند» مسابقه بین‌الملل و در نهایت از ساعت 20 تا 22 مستند «زندگی فولادی» اثر انوئل باوئر، محصول کشور پرو در بخش «بلند» مسابقه بین‌الملل روی پرده می‌روند.
ساعت 18 تا 20 نیز فیلم مستند «آب ما را خواهد برد» به کارگردانی محمد احسانی از بخش «نیمه بلند» مسابقه ملی و بین‌الملل روی پرده سالن شماره 2 پردیس سینمایی ملت می‌رود. همچنین فیلم‌های مستند «عملیات دماوند» به کارگرانی احسان مشکور و «ضیاءالدین» اثر محمدرضا دهستانی از ساعت 20 تا 22 در بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده این سالن می‌روند.
همچنین سالن شماره 6 پردیس سینمایی ملت در روز سوم از شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از ساعت 14 تا 16، فیلم «آقا نعمت» به کارگردانی علی تک روستا در بخش «بلند» مسابقه ملی و بین‌الملل روی پرده می‌رود. همچنین ساعت 16 تا 18 میزبان فیلم «قرار روز شانزدهم» به کارگردانی سید محمداحسان اصغرزاده در بخش «بلند» مسابقه ملی و «جایزه شهید آوینی» است. ساعت 18 تا 20 نیز 2 فیلم مستند «جای زخم جنگ» به کارگردانی عرفان علی‌حسن‌زاده و «بلوار اتحاد» ساخته صادق زارع از بخش «نیمه بلند» مسابقه ملی روی پرده سالن شماره 6 پردیس سینمایی ملت می‌رود. همچنین فیلم مستند «امین‌الضرب» به کارگرانی جمشید بیات ترک از ساعت 20 تا 22 در بخش «بلند» مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده این سالن می‌رود.
سالن شماره 9 امروز 22 آذرماه ساعت 18 تا 20 میزبان فیلم «6410 روز اسارت» اثر زهره نجف‌زاده که در بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره «سینماحقیقت» حضور دارد، است. همچنین فیلم «زومر‌های ایرانی» ساخته امیرحسین خلیل‌زاده از بخش «خارج از مسابقه» در سالن شماره 9 پردیس سینمایی ملت به نمایش درمی‌آید.
فیلم‌های «نردبان ایوان» اثر نیکولای بم، محصول کشور روسیه ساعت 14 تا 16 در بخش «نیمه‌بلند» مسابقه بین‌الملل، «ریشه‌ها» اثر ته‌آ لوکاچ، محصول کشور صربستان ساعت 16 تا 18 در بخش «بلند» مسابقه بین‌الملل، فیلم «35 میلیمتری: میراثی از دست رفته» اثر آشیک مصطفی، محصول بنگلادش در بخش «پرتره» و «بلند» مسابقه بین‌الملل ساعت 18 تا 20 و فیلم «فرشتگان سنجار» اثر هانا پولاک، محصول مشترک لهستان و آلمان که در بخش «نمایش ویژه» حضور دارد، ساعت 20 تا 22 در سالن شماره 10 پردیس سینمایی ملت به نمایش در می‌آیند.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» تا 25 آذرماه به دبیری محمد حمیدی مقدم ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: جشنواره سینما حقیقت مسابقه ملی و بین الملل شانزدهمین جشنواره پردیس سینمایی ملت مسابقه بین الملل ساعت 14 تا 16 محصول مشترک سالن شماره 2 روی پرده فیلم مستند ساعت 18 تا 20 ساعت 16 تا 18 محصول کشور اکران فیلم ساعت 20 تا 22 نیمه بلند

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۶۰۰۴۳۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

آغاز مرحله استانی جشنواره ملی هنر‌های نمایشی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری؛ این جشنواره چهارم اردیبهشت ماه در تماشاخانه مهر واقع در چهارراه ابوریحان‌بیرونی از ساعت ۰۹:۰۰ صبح تا ۱۸:۰۰ اجرا می‌شود و اختتامیه آن روز پنجم اردیبهشت ماه در سالن سینمای اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در چهارراه ابوریحان از ساعت ۰۹:۰۰ صبح برگزار خواهد شد.

در این جشنواره ۱۰ گروه نمایشی کودک و نوجوان حضور دارند که پنج نمایش در بخش آزاد و پنج نمایش در بخش کانون باهم به رقابت می‌پردازند.

بیشتر بخوانید

درخشش چهار محال و بختیاری در دوسالانه هنر‌های تجسمی کشور

لازم به ذکر است که تماشای تمامی نمایش‌های این جشنواره رایگان خواهد بود و نمایش‌ها به صورت زنده در کانال شاد کانون پخش می‌شود.

جدول زمانبندی گروه‌های نمایشی نوزدهمین جشنواره هنر‌های نمایشی کودکان ونوجوانان کانون استان به شرح زیر اعلام می‌گردد.

دیگر خبرها

  • پذیرفته شدگان پانزدهمین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد معرفی شدند
  • افتتاحیه سومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک
  • آغاز مرحله استانی جشنواره ملی هنر‌های نمایشی در چهارمحال و بختیاری
  • اضافه شدن ۱۳ فیلم دیگر به بخش‌های مختلف جشنواره کن
  • جزییات برگزاری جشنواره اقوام تشریح شد/ نمایش انسجام ملی در سینما
  • نمایش «ملودی» در جشنواره انیمیشن «ورونژ»
  • دشواری ساخت مستند‌های رادیویی | ضرورت آموزش و مهارت در تولید مستند‌های رادیویی
  • یک اردیبهشت بی‌بدیل
  • اعلام جدول اجرای عموم نمایش‌های منتخب خیابانی تئاتر رضوی
  • «مرمت آثار باستانی» در سالن فردوس موزه سینما